Kategorija: Mūsų šventės

Priešmokyklinės ,,Bitučių“ grupės išleistuvių šventė

Gegužės mėn. 17 d. darželyje įvyko priešmokyklinės „ Bitučių“ grupės išleistuvės. Vaikai kartu aptarė praleistus metus darželyje, prisiminė džiaugsmus ir nusivylimus, padėkojo šeimos nariams ir darželio darbuotojams.

Šventės pradžioje vaikus pasveikino priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė. Ji vaikams palinkėjo mokykloje drąsiai nugalėti sunkumus bei susirasti gerų draugų. Taip pat pedagogė palinkėjo dar ilgai nepamiršti darželyje surastų draugų. Skambėjo daina „Draugystės daina“. Vaikai išleistuvių metu vaidino pelėdžiukus ir inscenizavo A. Matučio eilėraštį „Tuoj rytoj“. Dėkojo savo mamytėms – deklamavo joms eilėraščius, dainavo dainą „Graži ponia pelėda“, bei žaidė žaidimą „ Čiuk čiuk pelėda“. Vaikai prisiminė savo močiutes: deklamavo eilėraščius, šoko šokį „Priegalvėlė“. Padėkojo tėčiams ir seneliams skirdami jiems šokį „Tu girela Lietuvos“. Prisiminė praleistus metus darželyje, padėkojo visiems darželio darbuotojams ir skyrė jiems dainą „Nemunas“. Vaikus pasveikino darželio direktorė Regina Grybauskienė ir kartu su pedagoge įteikė ugdytiniams pasiekimų aplankus ir diplomus. Vaikus pasveikino jų tėveliai, kurie padėkojo visiems darželio darbuotojams. Šventės pabaigoje vaikai į dangų paleido balionus su savo svajonėmis. Šventę vainikavo išvyka kartu su tėveliais į Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sodą. Ten vaikai tapo „Jaunaisiais mokslininkais“: darė įvairius eksperimentus, pramogavo ir džiaugėsi su draugais ir savo šeima.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

Vasario 16 –osios šventė ,,Ant Šimtmečio tako“

Vasario 16 –oji, tai valstybinė šventė, Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Šią dieną visi pasipuošę ir šventiškai nusiteikę susirinkome į salę švęsti mūsų gimtinės Lietuvos gimtadienio. Visi giedojome Lietuvos himną, žiūrėjome filmuką apie Lietuvos simbolius. Tai pat vaikai pamatė vaizdinę medžiagą apie Lietuvos regionus, įžymias Lietuvos vietas, Lietuvos pilis, tautinius rūbus. Visi drauge šokome ir dainavome, skyrėme eiles Lietuvai. Emos tėvelis vaizdžiai ir įdomiai papasakojo Lietuvos istoriją.

Iš anksto visi ruošėmės Lietuvos 100. Dėkojame visiems, kas prisijungė prie mūsų darželio projekto ir numezgė geltonos, žalios ir raudonos spalvos juostas, kuriomis papuošėme darželio medžius. Labai Jums ačiū…

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Vilniaus gimtadienis !

Sausio 25 dieną šventėme Vilniaus 695-ąjį gimtadienį. Auklėtojos su vaikučiais pasikalbėjo apie Vilniaus gimtadienį, pasiklausė legendos ir pasižiūrėjo animacinių filmukų apie Vilniaus miesto įkūrimą. Vilniaus miesto savivaldybė kiekvienam Vilniaus darželinukui padovanojo po gimtadienio lipduką. Pasipuošę lipdukais visi drauge šokome ir dainavome, šventėme Vilniaus gimtadienį.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Kalėdų šventė ,,Bitučių“ grupėje

Gruodžio 19 d. priešmokyklinėje „Bitučių“ grupėje vyko Kalėdų šventė. Vaikai vaidino vaidinimą ,,Ganau ganau baltas aveles“. Vaidinimo metu vaikai dainavo daineles: „Varpeliai“, „Tai eglutė“, „Kalėdų stebuklas“, žaidė žaidimą „Kiškeli nabagėli“, šoko šokį „Šokinėkit, berniukai“. Šventės metu vaikus aplankė Kalėdų Senelis. Vaikai su juo žaidė, pokštavo, šoko. Kalėdų Senelis visus vaikus apdovanojo dovanėlėmis.
Prieš šventę vaikučiai gamino įvairius grupės ir lauko eglutės papuošimus: snaiges, lesyklėles, varpelius, pasiskirstė vaidmenis kalėdiniam vaidinimui. Tėveliai kartu su vaikais dalyvavo grupės parodėlėje „Senis Besmegenis“.
Pasibaigus šventei vaikai džiaugdamiesi gautomis dovanomis sugūžėjo į grupę, kur jų laukė vaišės. Kartu su tėveliais jie pasidžiaugė parodėle, dalinosi su draugais šventės įspūdžiais.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

 

„RUDENĖLIO“ ŠVENTĖ „BITUČIŲ“ GRUPĖJE

Spalio 17 d. priešmokyklinėje „Bitučių“ grupėje vyko „Rudenėlio“ šventė. Jos tikslas – pasidžiaugti kartu su tėveliais spalvingu rudeniu, pabūti kartu. Prieš šventę vaikai kartu su tėveliais iš krepinio popieriaus gamino „pomponus“, ruošėsi parodėlei „Rudens dovanos“. Vaikai pasiskirstė vaidmenimis: mergaitės – saulutės, berniukai – vabalai, vorai, mokėsi naujų dainelių, šokių, pirštukų žaidimų.
Šventė prasidėjo pasisveikinimu su saule, skambėjo dainelė „Labas rytas, Saulyte“. Mergaitės saulutei dovanojo „Saulės šokį“. Pabudo su saule ir visi vabaliukai bei vorai. Vaikai dainavo nuotaikingą dainelę „Vabalų daina“, šoko šokį „Vabalai ropoja“. Vėliau atkeliavo voras ir vaikai žaidė pirštukų žaidimą „Eina voras“, iš siūlo pynė „Draugystės“ tinklą. Susirinko visi draugai ir nusprendė, kad jiems rudeninis lietus visai ir nebaisus. Vaikai šoko su skėčiu ir dainavo dainelę „Ropi ropi ropinėja“. Šventę vainikavo vaikų ir tėvelių šokis „ Rudeninis sambo“. Visų nuotaika buvo džiugi. Grupėje vaikai su tėveliais dalinosi šventės įspūdžiais, džiaugėsi parodėle.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

Išleistuvių šventė priešmokyklinėje „Bitučių“ grupėje

Gegužės mėn. 18 d. darželyje įvyko priešmokyklinės „ Bitučių“ grupės išleistuvių šventė. Vaikai prisiminė džiaugsmingus metus praleistus darželyje, padėkojo šeimos nariams ir darželio darbuotojams už rūpestį ir šilumą. Šventės pradžioje vaikai vaidino vaidinimą „ Pabėgusios raidės“, skambėjo dainelė „Vabalų abėcėlė“, šoko ratelį „Šokinėkit berniukai, šokinėkit mergaitės“. Vaikai dėkojo savo mamytėms, tėveliams, močiutėms – deklamavo jiems eilėraščius, dainavo dainas „Mamai“ ir ,,Ąžuolai žaliuos“, šoko šokį „Prietemėlis“. Priešmokyklinukus pasveikino darželio direktorė Zina Piesliakienė ir kartu su pedagoge Danute įteikė ugdytiniams pasiekimų aplankus, diplomus, atminimo knygas. Šventę vainikavo balionų paleidimas į dangų su vaikų svajonėmis.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

Velykos

Balandžio 13 d. visų grupių vaikučius Velykė maloniai pasitiko salėje. Ji atvyko ne viena – ją atlydėjo kiškučiai. Velykė supažindino vaikus su Velykų šventės tradicijomis. Vaikai kartu su Velyke žaidė žaidimus, dainavo daineles, margino margučius. Visus lydėjo džiugi pavasariška nuotaika. Šventei baigiantis Velykė visiems padovanojo įvairiaspalvių margučių.

Parengė ,,varpelių“ grupės auklėtoja Vilma Bitinienė

Kovo 11 – osios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė

Kovo 10 d. darželyje vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė. Joje dalyvavo visos darželio grupės.

Šventės tikslas – linksmai švęsti Kovo 11 – ąją, suteikti vaikams žinių kuo svarbi yra ši diena.

Šventės uždaviniai:

  • Prisiminti Lietuvos simbolius.

  • Deklamuoti eilėraščius, šokti ratelius, dainuoti dainas skirtas Lietuvai.

  • Turtinti žodyną, pasidalinti gera nuotaika.

Visų grupių vaikai prieš šventę piešė piešinius, mokėsi Tautišką giesmę, eilėraščius, šokius ir dainas skirtas Lietuvai. Šventės metu „Varpelių “grupės vaikai šoko ratelį „Mes vaikučiai“, dainavo dainelę „Linksmas ratukas“. „Saulučių“ grupės vaikai deklamavo eilėraštį „Motulė“, šoko šokį „Ratelis“, dainavo dainelę „Lietuva“. „Drugelių“ grupės vaikai šoko šokį „Pučia vėjas“, Indrė su Rugile deklamavo eilėraštį „Laimė lėmė“, dainavo dainelę „Mano Tėviškė“. „Bitučių“ grupės vaikai dainavo dainelę „Yra šioj žemėj vieta“, Karolina deklamavo eilėraštį „Tu mano gimtinė“, vaikai šoko šokius „Prietemėli“, “Oira“. Šventę vainikavo daina „Žemė Lietuvos“.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

Užgavėnės – žiemos šventė

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Užgavėnės – paskutinė žiemos mėnesio diena, per kurią daug valgoma, ypač mėsiškai. L/D ,,Spindulėlis” vaikaučiai su nekantrumu laukė šios dienos. Naudodami įvairias priemones ir medžiagas gamino kaukes. Užgavėnių rytą vaikai į darželį sugužėjo pasipuošę kaukėmis ir nešini vaišėmis. Šią dieną ,,Saulučių” ir ,,Bitučių” grupių vaikučiai kartu su auklėtojomis ir auklėtojų padejėjomis kepė blynus. Vaikai su džiaugsmu ragavo pačių iškeptus blynukus. Tuo užgavėnių šurmulys nesibaigė. Visų grupių vaikučiai susirinko į muzikos sale, kur visi drauge šoko ir dainavo, gąsdino žiemą ir kvietė pavasarį. Užgavėnių nuotaika lydėjo mus visa dieną, visi įsiliejome į šurmulį, pokštus ir žaidimus. Vaikai sužinojo apie žiemos baigties ir pavasario pradžios metą, žiemos palydos ir pavasario sutikimo papročius.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Trijų Karalių šventė

Sausio 5 d. darželyje vaikai šventė Trijų Karalių šventę. Salėje susirinko visų grupių vaikai. „Drugelių“ grupės vaikai persirengę Trimis Karaliais ir žvaigžde atskubėjo pasveikinti kūdikėlio Jėzaus, ir atnešė dovanų: aukso, miros, smilkalų.
Šia diena ir užsibaigia kalėdinis laikotarpis ir ateina metas atsisveikinti su eglute. Trys Karaliai palydėjo kiekvieną grupę prie eglutės. Vaikai linksminosi, dainavo, šoko, žaidė liaudies žaidimus, deklamavo eiles.

Vyresnioji auklėtoja Aušra Tamošiūnienė