Mėnuo: gegužės 2018

Darbščiosios “Bitutės” dalyvavo Respublikinėjė ikimokyklinio ugdymo įstaigų parodoje “Tautinis kostiumas”

Prieš pat užverdant išleistuvių šurmuliui „Bitučių“ grupės vaikai dar spėjo sukurti darbelius „Tautinio kostiumo“ parodėlei. Parodą „Tautinis kostiumas“ organizavo Gargždų lopšelis – darželis „Naminukas“. Parodos tikslas – kurti tradicinį savo regiono tautinį kostiumą, skatinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendradarbiavimą ir kūrybiškumą. Parodos keliami uždaviniai: ugdyti ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės narių kūrybiškumą ir saviraišką, skatinti narių bendradarbiavimą, domėtis tautinio kostiumo istorija Lietuvoje.

Parodos darbai iki gegužės 31 dienos puoš Gargždų lopšelį-darželį „Naminukas“. Birželio 1-30 dienomis darbai bus eksponuojami Klaipėdos r. savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Kas atostogausite prie jūros – nepamirškit aplankyti!

O čia „Bitučių“ grupės darbai.

Elenos Vaišnoraitės

jungtinis Liepos Švanaitės ir Indrės Karpavičiūtės darbelis

Ievos Kuprytės darbelis.

Po parodėlę galite pasidairyti čia: http://www.ucnaminukas.lt/naujienos/respublikine-darbu-paroda—-tautinis-kostiumas—-449/lt/

Parengė auklėtoja Eglė Gilė

Išvyka į priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valdybą

Priešmokyklinės „ Bitučių“ grupės vaikai su pedagoge ir tėvelių atstovais gegužės 22d. vyko į Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valdybą 6 –ąją komandą. Išvykos tikslas – supažindinti vaikus su ugniagesio – gelbėtojo profesija.

Ugniagesiai – gelbėtojai vaikams pristatė savo komandą: parodė, kur ilsisi, mokosi. Paskui vaikus palydėjo prie ugniagesių – gelbėtojų mašinų, laivų, supažindino su įvairia įranga. Vaikai galėjo įlipti į mašinas, laivus, pakilnoti gelbėjimo įrankius, pasimatuoti aprangą Vaikams išvyka labai patiko, jie dar ilgai dalinosi savo įspūdžiais.

Priešmokyklinės ,,Bitučių“ grupės išleistuvių šventė

Gegužės mėn. 17 d. darželyje įvyko priešmokyklinės „ Bitučių“ grupės išleistuvės. Vaikai kartu aptarė praleistus metus darželyje, prisiminė džiaugsmus ir nusivylimus, padėkojo šeimos nariams ir darželio darbuotojams.

Šventės pradžioje vaikus pasveikino priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė. Ji vaikams palinkėjo mokykloje drąsiai nugalėti sunkumus bei susirasti gerų draugų. Taip pat pedagogė palinkėjo dar ilgai nepamiršti darželyje surastų draugų. Skambėjo daina „Draugystės daina“. Vaikai išleistuvių metu vaidino pelėdžiukus ir inscenizavo A. Matučio eilėraštį „Tuoj rytoj“. Dėkojo savo mamytėms – deklamavo joms eilėraščius, dainavo dainą „Graži ponia pelėda“, bei žaidė žaidimą „ Čiuk čiuk pelėda“. Vaikai prisiminė savo močiutes: deklamavo eilėraščius, šoko šokį „Priegalvėlė“. Padėkojo tėčiams ir seneliams skirdami jiems šokį „Tu girela Lietuvos“. Prisiminė praleistus metus darželyje, padėkojo visiems darželio darbuotojams ir skyrė jiems dainą „Nemunas“. Vaikus pasveikino darželio direktorė Regina Grybauskienė ir kartu su pedagoge įteikė ugdytiniams pasiekimų aplankus ir diplomus. Vaikus pasveikino jų tėveliai, kurie padėkojo visiems darželio darbuotojams. Šventės pabaigoje vaikai į dangų paleido balionus su savo svajonėmis. Šventę vainikavo išvyka kartu su tėveliais į Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sodą. Ten vaikai tapo „Jaunaisiais mokslininkais“: darė įvairius eksperimentus, pramogavo ir džiaugėsi su draugais ir savo šeima.

Išvyką į Antakalnio biblioteką

Priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai su pedagoge Danute gegužės 7 d. keliavo į netoliese esančią Antakalnio biblioteką. Šios išvykos metu vaikai paminėjo spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Bibliotekininkė vaikus supažindino su bibliotekos lankymo taisyklėmis, knygų rūšiavimu. Mažieji skaitytojai vartė pačią mažiausią ir pačią didžiausią knygą, aptarinėjo įvairių knygų iliustracijas, skaitė tekstus. Bibliotekoje vaikai suorganizavo savo sukurtų knygų apie Lietuvą parodėlę, skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti.

Po išvykos vaikai dar ilgai dalinosi su draugais savo įspūdžiais, aptarinėjo kokias matė knygas, kokias jau turi, o kokių dar norėtų įsigyti.

Dalyvavimas parodoje Švietimo ir mokslo ministerijoje, skirtoje Respublikiniam ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektui „Gražiausi linkėjimai Lietuvai“.

Dar rudenį 10 „Bitučių“ grupės vaikučių piešė piešinėlius parodėlei „Gražiausi linkėjimai Lietuvai“. Atrankai iškeliavo Ąžuolo, Motiejaus, Mato, Ievos B., Saulės, Karinos, Tėjos, Atėnės, Julijos ir Karolinos darbeliai. Visi vaikų darbeliai labai gražūs ir verti parodos.

Balandžio 20 dieną Švietimo ir mokslų ministerijoje atidaryta paroda, į kurią pateko 26 darbeliai iš visos Lietuvos , o tarp jų ir Saulės Morozaitės darbelis. Labai džiaugiamės ir kviečiame visus tėvelius ir vaikučius aplankyti parodėlę „Gražiausi linkėjimai Lietuvai“ Švietimo ir mokslo ministerijoje.

Saulė Morozaitė ,,Vasara

Parengė auklėtoja Eglė Gilė