Mėnuo: balandžio 2018

Žaidimų rytmetis ,,Saulučių“ grupėje

Žaidimas- tai nepakeičiamas vaikystės palydovas. Šių metų balandžio 18 dieną „Saulučių“ grupėje vyko „ Žaidimų rytmetis“. Daug smagių akimirkų veiklos dalyviams suteikė judrūs žaidimai: „Paukšteliai lizdeliuose“, “Kamuolių žaismas“ , lietuvių liaudies žaidimas „Skrido žvirblis per ulyčią “. Taip pat vaikai įveikė kliūčių takelį: perėjo tiltelį, kaštonų pievą, aukštas uolas, akmenuotą taką, perbrido upes, prašliaužė pro tunelį. Vaikams patiko žaisti, judėti, jie jautėsi laimingi

Parengė auklėtoja Vilma Bitinienė

Atvira veikla ,,Saulučių“ grupėje – ,,Pavasaris kalba paukštelių balsu“

Veiklos metu vaikai susipažino su pagrindiniais pavasario požymiais ir sugrįžusiais į Lietuvą paukščiais. Išmoko pirštukų žaidimą apie paukščius. Atlikdami įvairias veiklas, paukščių tema gebėjo įvardinti po keletą jiems būdingų bruožų. Veiklos metu vaikai klausėsi paukščių balsų garso ir vaizdo įrašus, išmoko pirštukų žaidimą apie šiuos paukščius: varną, šarką, gandrą, genį, pempę. Šių paukščių ieškojo plakatuose. Noriai ir kruopščiai dirbo atskirose grupelėse: iš gamtinės medžiagos darė mažus paukštukus ir tupdė į paruoštus lizdus, iš sūrios tešlos formelės pagalba lipdė ančiukus, štampavo paukščiukus medyje, iš rūgties vamzdelių ir pupelių kūrė muzikos instrumentus. Veiklos metu vaikai buvo aktyvūs, drąsūs, noriai atliko įvairias užduotis ir džiaugėsi pasiektais rezultatais.

Parengė vyr. auklėtoja Angelė Stočkienė

Išvyka į Nacionalinę M.K. Čiurlionio meno mokyklą

Priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai su tėveliais ir pedagoge Danute balandžio mėn. 5 d. autobusiuku vyko į Nacionalinę M. K. Čiurlionio meno mokyklą.

Išvykos tikslas: susipažinti vaikus su muzikos instrumentais, išgirsti jų skambesį.

Pasiekę tikslą vaikai keliavo į nuostabią kelionę po muzikos pasaulį. Klausėsi strypinių muzikos instrumentų garsų (smuiko, violončelės, kontraboso, arfos), pučiamųjų instrumentų garsų (fleitos, fagoto, saksofono, trimito, trombono). Vaikai labai atidžiai ir susikaupę klausėsi muzikos garsų, jiems ypač patiko, kad grojo šios mokyklos mokiniai.

Autobusiuko vairuotojas dar pavežiojo vaikus po pavasarinį Vilniaus senamiestį. Vaikai pro langus matė Katedrą, Prezidentūrą, universitetą, Onos bažnyčią, Neries ir Vilnelės upes, Gedimino paminklą ir pilį, paminklą karaliui Mindaugui. Po kelionės vaikai dar ilgai dalinosi kelionės įspūdžiais, gera nuotaika.

Priešmokyklinės ,,Bitučių“ grupės dalyvavimas akcijoje ,,Darom“

Priešmokyklinės grupės vaikai su pedagoge Danute, darželio kieme organizavo akciją „Darom“. Jos tikslas – rūpintis aplinkos tvarka ir švara. Grupės tėveliai parūpino vaikams šiukšlių maišų, vienkartinių pirštinių. Vaikai pasiskirstė komandomis, sugalvojo komandoms pavadinimus : „Žaibas“, „Lietus“, „Širdelės“, „Žvaigždutės“. Kiekviena komanda išsirinko savo kapitoną ir tvarkė pasirinktą plotą: grėbė žolę, rinko šakeles, akmenukus. Vaikai puikiai susidorojo su užduotimi ir visų nuotaika buvo pakili.

Velykinė pramoga lauke ,,Kiškio margučiai“

Balandžio 3 dieną vaikučiai su auklėtojomis susirinko darželio kieme švęsti Velykų. Visi drauge šoko, dainavo, eilėraščius deklamavo. Po visų linksmybių vaikai susiskirstė į komandas ir leidosi ieškoti ,,Kiškio lobio“. Norint surasti lobį reikėjo atlikti įvairias užduotis. Vaikai puikiai įveikė visas užduotis. Visi džiaugėsi ir buvo labai patenkinti suradę ,,Kiškio lobį“ – šokoladinius kiaušinius. Vėliau vaikai rideno margučius, piešė juos su kreidelėmis ant asfalto. Ši pramoga suteikė vaikams daug džiugių akimirkų ir teigiamų emocijų.