Kategorija: Ugdomosios veiklos lauke

Priešmokyklinės ,,Bitučių“ grupės dalyvavimas akcijoje ,,Darom“

Priešmokyklinės grupės vaikai su pedagoge Danute, darželio kieme organizavo akciją „Darom“. Jos tikslas – rūpintis aplinkos tvarka ir švara. Grupės tėveliai parūpino vaikams šiukšlių maišų, vienkartinių pirštinių. Vaikai pasiskirstė komandomis, sugalvojo komandoms pavadinimus : „Žaibas“, „Lietus“, „Širdelės“, „Žvaigždutės“. Kiekviena komanda išsirinko savo kapitoną ir tvarkė pasirinktą plotą: grėbė žolę, rinko šakeles, akmenukus. Vaikai puikiai susidorojo su užduotimi ir visų nuotaika buvo pakili.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

Velykinė pramoga lauke ,,Kiškio margučiai“

Balandžio 3 dieną vaikučiai su auklėtojomis susirinko darželio kieme švęsti Velykų. Visi drauge šoko, dainavo, eilėraščius deklamavo. Po visų linksmybių vaikai susiskirstė į komandas ir leidosi ieškoti ,,Kiškio lobio“. Norint surasti lobį reikėjo atlikti įvairias užduotis. Vaikai puikiai įveikė visas užduotis. Visi džiaugėsi ir buvo labai patenkinti suradę ,,Kiškio lobį“ – šokoladinius kiaušinius. Vėliau vaikai rideno margučius, piešė juos su kreidelėmis ant asfalto. Ši pramoga suteikė vaikams daug džiugių akimirkų ir teigiamų emocijų.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Žibintų paroda

Lapkričio 6 -11 dienomis darželyje buvo organizuojama žibintų paroda.
Pagrindiniai parodos tikslai: patirti džiaugsmą šeimoje kartu kuriant žibintus; patirti teigiamų emocijų stebint juos šviečiančius vakarais darželio kieme.

Vaikai su šeimomis pagamino daug nuostabių žibintų. Jie buvo sukurti pasitelkiant įvairias technikas: naudojant gamtinę medžiagą bei antrines žaliavas, marginti dažais ir net vitražo technika. Ryto rato metu, vaikai sužinojo kokią reikšmę turi Šv. Martyno diena, kaip ji švenčiama Lietuvoje ir kitose šalyse. Klausėsi
skaitomos pasakos „Žibintininkas“.

Kiekvieną vakarą žibintai buvo uždegami darželio kieme. Kartu su šeima pagaminti žibintai, šviečiantys tamsoje, suteikė vaikams džiaugsmo ir pasididžiavimo jausmą. Po parodos vaikai savo žibintus parsinešė namo, kur galėjo ilgai jais džiaugtis tamsiais vakarais drauge su šeimos nariais.

Parengė vyr. auklėtoja Julija Morozienė

Vasaros „Menų dirbtuvės“

„Bitučių“ ir „Drugelių“ grupių vaikai linksmai ir prasmingai leido vasaros dieneles darželyje. Mažieji menininkai atidarė „Menų dirbtuvę“. Vaikai joje tobulino karpymo, lankstymo, tapybos įgūdžius, organizavo lauko parodėles. Vaikai lankstė ir puošė drugelius, malūnėlius, spalvino akmenukus.

Iš „Bitučių“ grupės Pijaus mama, dailininkė Daiva-Naujalytė-Erminienė vaikus pakvietė dalyvauti projekte „Mano raidelės“. Projekto tikslas- per kūrybą skatinti vaikus pažinti raides. Vaikai piešė raides. Vaikų darbelių parodėlė buvo eksponuojama lauko pavėsinėje. Liepos mėn. vaikų darbelius bus galima pamatyti MSCB vaikų bibliotekoje „Saulutė“ ( Žirmūnų g. 2, Vilnius). Vaikams labai patiko įvairi meninė veikla.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

Žaliosios lysvės

Darželio kieme įsirengėme mini žaliąjį daržą. Tai mūsų žaliųjų palangių tęstinumas, kai pavasarį augintus daigelius perkėlėme į lysves. Už lysves dėkojame Miglės ir Vytauto mamytei Justinai. Vaikai padedami auklėtojų sodino, prižiūri, o vėliau valgys pačių išaugintas daržoves, gers žolelių arbatas, o prieskonius darželio virėjos panaudos maisto ruošime. Auginant žaliąsias lysves išryškėjo bendruomeniškumo jausmas, kai vaikai prižiūri ne tik savo lysvę, bet ir palaisto draugų augančias gėrybes. Natūraliai domintis gamta skatinamas vaikų rūpinimasis viskuo, kas gyva, ugdomas poelgių ir veiksmų atsakingumas. Gamtosauginis ekologinis vaikų ugdymas prasideda ankstyvojoje vaikystėje, o išugdytos teisingos nuostatos gamtos atžvilgiu išlieka visą gyvenimą.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Sportinė pramoga lauke „Pažaiskime drauge“

Gegužės 17 dieną „Drugelių“ grupės auklėtojos Angelė ir Aušra

suorganizavo sportinę pramogą su tėveliais lauke. Pramoga prasidėjo šūkiu „Sportas,

sportas- tai jėga!“. Po nuotaikingos mankštos tėveliai kartu su vaikais dalyvavo

estafetėse, virvės traukime, žaidė judrius žaidimus, gavo apdovanojimus. Tėvai

turėjo galimybę kartu su vaikais ne tik pasivaržyti, bet ir patirti daug geru emocijų.

Parengė ikimokyklinio ugdymo pedagogė Aušra Tamošiūnienė

Edukacinis užsiėmimas su šunimi

Gegužės 16 dieną darželio kiemelyje vyko edukacinis užsiėmimas su šunimi. Užsiėmimą vedė Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro darbuotojai.

Užsiėmimo tikslas – suteikti vaikams žinių apie šunis, išmokyti tinkamai reaguoti į šuns elgesį įvairiose situacijose, mokyti vaikus rūpintis gyvūnais ir ugdyti atsakingus šunų savininkus.

Užsiėmimo metu vaikai kartu su auklėtojomis darė ryto mankštą, bendravo su šuniu, galėjo jį paglostyti ir atlikti įvairias užduotis.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Sportinė pramoga „Judėjimas, sportas – sveikata“

Balandžio mėn. 27 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Eugenija Radišauskaitė „Bitučių“ ir „Drugelių“ grupių vaikams pravedė sportinę pramogą. Pramogos tikslas – paraginti vaikus daugiau judėti, sportuoti, kad būtų sveikesni. Sportinės pramogos metu vaikai dalyvavo estafetėse, mokėsi komandinių žaidimų, pasidalino gera nuotaika su draugais ir pedagogais. Pramogos metu vaikai atliko šias užduotis: „Šuoliukai ant vienos kojos“, „Kamuolio metimas į krepšį“, „Užduotys su lankais“. Žaidė komandinį žaidimą „Virvės tempimas“. Už aktyvų dalyvavimą pramogoje visi vaikai gavo prizus.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja