Kategorija: Dalyvavimas konkursuose

Darbščiosios “Bitutės” dalyvavo Respublikinėjė ikimokyklinio ugdymo įstaigų parodoje “Tautinis kostiumas”

Prieš pat užverdant išleistuvių šurmuliui „Bitučių“ grupės vaikai dar spėjo sukurti darbelius „Tautinio kostiumo“ parodėlei. Parodą „Tautinis kostiumas“ organizavo Gargždų lopšelis – darželis „Naminukas“. Parodos tikslas – kurti tradicinį savo regiono tautinį kostiumą, skatinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendradarbiavimą ir kūrybiškumą. Parodos keliami uždaviniai: ugdyti ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės narių kūrybiškumą ir saviraišką, skatinti narių bendradarbiavimą, domėtis tautinio kostiumo istorija Lietuvoje.

Parodos darbai iki gegužės 31 dienos puoš Gargždų lopšelį-darželį „Naminukas“. Birželio 1-30 dienomis darbai bus eksponuojami Klaipėdos r. savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Kas atostogausite prie jūros – nepamirškit aplankyti!

O čia „Bitučių“ grupės darbai.

Elenos Vaišnoraitės

jungtinis Liepos Švanaitės ir Indrės Karpavičiūtės darbelis

Ievos Kuprytės darbelis.

 

Po parodėlę galite pasidairyti čia: http://www.ucnaminukas.lt/naujienos/respublikine-darbu-paroda—-tautinis-kostiumas—-449/lt/

Parengė auklėtoja Eglė Gilė

Dalyvavimas parodoje Švietimo ir mokslo ministerijoje, skirtoje Respublikiniam ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektui „Gražiausi linkėjimai Lietuvai“.

Dar rudenį 10 „Bitučių“ grupės vaikučių piešė piešinėlius parodėlei „Gražiausi linkėjimai Lietuvai“. Atrankai iškeliavo Ąžuolo, Motiejaus, Mato, Ievos B., Saulės, Karinos, Tėjos, Atėnės, Julijos ir Karolinos darbeliai. Visi vaikų darbeliai labai gražūs ir verti parodos.

Balandžio 20 dieną Švietimo ir mokslų ministerijoje atidaryta paroda, į kurią pateko 26 darbeliai iš visos Lietuvos , o tarp jų ir Saulės Morozaitės darbelis. Labai džiaugiamės ir kviečiame visus tėvelius ir vaikučius aplankyti parodėlę „Gražiausi linkėjimai Lietuvai“ Švietimo ir mokslo ministerijoje.

Saulė Morozaitė ,,Vasara

Saulė Morozaitė ,,Vasara

Parengė auklėtoja Eglė Gilė

Piešinių konkursas ,,Geriausias mano draugas“

,,Drugelių“ ir ,,Bitučių“ grupės vaikučiai dalyvauja piešinių konkurse ,,Geriausias mano draugas“, kurį organizuoja UAB ,,PZU Lietuva Gyvybės draudimas“. Konkurso trukmė 2017.05.01 – 2017.06.30 imtinai. Konkurso nugalėtojai bus renkami penkiuose regionuose (Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos), kiekvienam regionui yra skiriama po tris prizus – dailininko rinkinius. Visi konkurso dalyviai gaus dovanu PZU balionus. Vaikai dalyvaujantys konkurse, laisva forma nupiešė piešinius, kuriuose pavaizdavo savo geriausią draugą.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

,,Sodinčius“

DĖMESIO!

DĖMESIO !

DĖMESIO !

Su džiaugsmu pranešame, kad mūsų darželis dalyvauja konkurse ,,Sodinčius“.

,,Sodinčius“ – prekybos tinklo IKI socialinės atsakomybės projektas, kuris padeda vaikams daugiau sužinoti apie vaisius ir daržoves. Šįkart ,,Sodinčius“ kviečia auginti vaikų draugystę su daržovėmis tikrąja šio žodžio prasme. Todėl dovanoja darželiams dvidešimt šiltnamių su sodinukais ir įrankiais, kad vaikai patys sodintų ir prižiūrėtų įvairias daržoves.

Kviečiame visus tėvelius ir mamytes, močiutes ir senelius, bei darželio bendruomenę balsuoti konkurse ir padėti laimėti šiltnamį mūsų vaikučiams. Atiduoti savo balsą už norimą darželį galite interneto tinklalapyje www.sodincius.lt bei prekybos tinkle IKI „Facebook“ paskyroje.

Balsuoti už norimą darželį galite tik vieną kartą.

Balsavimas vyks nuo kovo 13 d. iki balandžio 2 d.

Balandžio 5 dieną bus paskelbta 20 darželių – laimėtojų, kurie surinko daugiausiai balsų („Patinka“ paspaudimų).

Balsuokite ir dalinkitės su draugais! Padėkime vaikams susidraugauti su daržovėmis!

Konkursas “Vitaminizuotas 2016”

Mūsų darželio keturios ugdymo grupės dalyvavo konkurse “Vitaminizuotas 2016”, kurį organizavo Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Tikslai:

 • Formuoti teisingą vaikų požiūrį į tinkamą mitybą.

 • Suteikti žinių apie vaisių, daržovių ir kitų sveikatai naudingų produktų reikšmę vaikų sveikatai.

 • Formuoti vaikų gebėjimus patiems atrinkti sveikatai naudingus produktus.

 • Lavinti vaikų gebėjimus dirbti kolektyve, padedant ir patariant savo draugui arba suaugusiam asmeniui.

Konkurso dalyviai: vaikai, auklėtojos, ugdymo įstaigos visuomenės sveikatos priežiūros specialistas.

Ikimokyklinė ugdymo grupė ,,Varpeliai”

Tikslas – suteikti vaikams žinių apie vaisių, daržovių ir kitų sveikatai naudingų produktų reikšmę vaikų sveikatai.

Darželio sveikatos priežiūros specialistė Eugenija paaiškino vaikučiams apie sveikos mitybos naudą.

Vaikai grupėje aptarė kokias daržoves ar vaisius jie pažįstą.

Visi vaikai buvo įtraukti į “Vitaminizuotas” patieklo gaminimo procesą. Vaikai gamino iš miško uogų, obuolių, bananų kokteilį “Sveikuoliškas rytas”. Tai spalvingas ir nuotaiką keliantis kokteilis, ypač niūriais rudens rytais. Šis kokteilis yra sotus ir sukaupes visus naudingus vitaminus ir mineralus. Miško uoguose esantys oksidantai atbaido ligas ir stiprina iminunitetą. O nuo obuoliuko neskaudės pilvuko.

Receptas: “Sveikuoliškas rytas”

 • Stiklinė šaldytų arba šviežių miško uogų

 • 1 obuolys

 • 1 bananas

Gaminimo procesas:

 • Maisto smulkintuvu sutrinti miško uogas, obuolį ir bananą. Supilti į puodelius.

SKANAUS !

Šio projekto metu vaikai sužinojo daug naudingos informacijos apie daržoves, vaisius ir uogas, jų teikiamą naudą.

Ikimokyklinė ugdymo grupė „Saulutės“

Vitaminizuotos savaitės dalyviai – penkiolika ikimokyklinės ugdymo grupės „Saulutės“ sveikuolių.

Šios grupės vaikai ypatingą dėmesį sveikam maistui skiria visus metus, bet ši savaitė buvo ypatinga. Kasdien skirdavome laiko prisiminti ir aptarti ne tik pačias sveikiausias uogas, vaisius ir daržoves, bet ir kitus mūsų organizmui naudingus produktus.

Vaikai pasakojo apie produktus, kurie padeda augti sveikais ir žvaliais. O dėliodami dėlionę „Gero apetito“ išvardijo jau žinomus ir sužinojo naujų patiekalų, gaminamų iš vaisių, uogų, daržovių ir kitų naudingų produktų.

Kalbėjomės, jog yra skanumynų (saldumynų), kurių geriau atsisakyti ir iškeisti juos į daržoves, uogas ir vaisius.

Visi sutiko, kad sveikuoliškas maistas skanu ir gerai, bet tada ir po truputį saldainių irgi galima paskanauti  🙂 

„Saulučių“ grupės vaikučiai ne tik dėliojo dėliones apie sveiką maistą, bet ir gamino „Vaisių iešmelius“. Šiam patiekalui reikėjo įvairių vaisių. Vaikai prižiūrimi suaugusiųjų pjaustė vaisius, juos vėrė ant iešmelių. Vaisių iešmelių užteko ne tik vaikučiams, bet ir jų tėveliams  🙂  🙂  🙂 

Priešmokyklinė „Bitučių“ grupė.

Vaisių salotos „Stipruolis“ .

Jums reikės:

2 obuolių

2 kriaušių

2 bananų

2 kivių

2mandarinų

Šaukšto medaus

Uogų papuošimui

Gaminame: supjaustome kubeliais vaisius, sudedame medų ir viską sumaišome, papuošiame uogomis. Skanaus!  🙂 

Ikimokyklinio ugdymo grupė „Drugeliai“

Tikslas – suteikti žinių apie vaisų, daržovių ir kitų sveikatai naudingų produktų reikšmę vaikų sveikatai.

Lavinti vaikų sugebėjimus dirbti kolektyve padedant savo draugui arba suaugusiam asmeniui.

Mūsų darželyje ypatingą dėmesį skiria vaikų mitybai, nes vaikystėje suformuoti mitybos įgūdžiai labai reikšmingi tolesnei vaiko sveikatai jo raidai.

Kad vaikai valgytų tinkamai subalansuotą maistą rūpinasi med. sesuo sudarydama dienos valgiaraščius. Kartu su vaikais sveikatos priežiūros specialistė dar paanalizavo maisto pasirinkimo piramidę. Nutarėme pasigaminti „Ežiuko salotas“.

Vidutinio didumo moliūgą perpjovėme per pusę ir iš vienos dalies suformavome „Ežiuką“, o kitą dalį panaudojome salotoms.

„Ežiuko“ salotų receptas:

 1. Moliūgo juostelės.

 2. Nulupto obuolio skiltelės 200 g.

 3. Vynuogės ir spanguolės 200 g.

 4. Svarainių sirupas 200 g.

Moliūgo juosteles ir nulupto obuolio skilteles supjaustyti kubeliais. Moliūgo ir obuolio kubelius pakaitomis suverti ant medinių dantų krapštukų. Užmauti ant viršaus vynuogę ar spanguolę ir įbesti į moliūgą („Ežiukas“). Štai ir viskas, ežiukas puikus. Ragaujant išimame iš moliūgo „ežio spygliuką“, padažome į svarainių sirupą ir skanaujame.

Auklėtoja metodininkė Raminta Petrulionienė, vyresnioji auklėtoja Angelė Stočkienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankoskaja, auklėtojos Vilma Bitinienė ir Kristina Rozenbergaitė.