Kategorija: Edukacinė veikla

Edukacinis projektas vaikams ,,Magiški kiaušiniai“

Tai unikalus projektas sukurtas tiems, kurie nori išvysti mažą stebuklą – skylančius kiaušinius ir išsiritančius mažus viščiukus. Projektas suteikia galimybę stebėti, kaip į pasaulį ateina nauja gyvybė.

Projekto tikslas – supažindinti ir parodyti, kaip iš atrodytų paprasto kiaušinio, kurį matome ir vartojame kasdien, išsirita nauja gyvybė.

Projektas mūsų darželyje vyko nuo kovo 19 iki kovo 23 dienos. Į darželį buvo atvežta visa reikalinga įranga sėkmingam viščiukų išsiritimui ir tolimesniam laikymui. Atvežti kiaušiniai pradėjo skilti iš viščiukai išsiperėjo kelių dienų bėgyje. Edukacinį rinkinį sudarė 7 skirtingų veislių kiaušiniai. Viščiukai buvo skirtingų spalvų ir dydžių, kad vaikams būtų įdomiau. Kiekvieną dieną vaikai kartu su auklėtojomis, bei tėveliais stebėjo viščiukų išsiritimą ir augimą.

Šis projektas – tai visa savaitė neišdildomų įspūdžių, mažų pūkuotų kamuoliukų draugijoje!

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Edukacinė veikla ,,Po stiklu“

Vasario 12 dieną vaikai galėjo iš arčiau susipažinti su keliaujančia egzotinių gyvūnų ekspozicija: su milžiniškomis sraigėmis iš Afrikos, driežais, varlytėmis bei kitais gyvūnais. Edukacinės veiklos metu vaikai ne tik pamatė kas gyvena po stiklu, lietė gyvūnus, bet ir sužinojo kuo jie maitinasi, kaip keliauja, kodėl vieni gyvena kartu, o kiti pavieniui. Diskutavo kodėl reikia saugoti gyvūnus, kodėl kiekvienas gyvūnas yra svarbus. Visi šie gyvūnai į mūsų darželį atkeliavo iš Palangos zoologijos sodo.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Edukacinė veikla su miškininku ,,Girinukų klubas“

Mūsų darželyje vyko susitikimas su miškininku. Tai buvo netikėtas, paprastas ir kitoks renginys teikiantis vaikams daug džiaugsmo. Miškininkas apsilankė kiekvienoje grupėje. Susitikimo metu smagiai pasikalbėjo su vaikais apie viską kas yra gražaus miške, kaip reikia elgtis miške, atsakė į įvairius klausimus, kuriuos uždavė vaikai. Susitikimas su miškininku suteikė vaikams daug džiugių ir smagių akimirkų.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Edukacinė veikla – šokoladiniai saldainiukai

Gruodžio 11 dieną 17.00 valandą muzikos salėje vyko edukacinė veikla – šokoladiniai saldainiukai. Veiklos metu vaikai kartu su savo tėveliu ar mamyte gamino šokoladinius saldainiukus, išgirdo šokolado istoriją, paskanavo skanėstų skirtų saldainių gamybai ir buvo apdovanoti pažymėjimais, įrodančiais, kad jie tapo šokolado meistrais. Edukacinę veiklą vedė Irmantas Jablonskas iš ,,AJ šokoladas“. Visi dalyviai patyrė daug smagių ir saldžių akimirkų   .

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

 

Renginys – ,,Roplių pasaulyje“

Gruodžio 4 dieną mūsų darželyje vyko edukacinis užsiėmimas apie roplius. Užsiėmimo metu buvo ne tik pasakojama apie pitonus, smauglius, driežus, bet ir visi šie gyvūnai buvo paimti ant rankų, todėl vaikai galėjo iš arti juos apžiūrėti nuo galvos iki uodegos.
Veikla prasidėjo nuo pasakojimo apie gyvačių gyvenamąją vietą, mitybos įpročius, spalvas, jutiminius organus, augimo ir nėrimosi procesą. Buvo atskleista kokios gyvatės yra greičiausios, sunkiausios, ilgiausios ir nuodingiausios. Vaikučiai buvo supažindinti su Lietuvoje gyvenančiomis gyvatėmis bei kaip reikėtų elgtis sutikus gyvatę ir ką daryti jei ji įkando.
Vaikai taip pat sužinojo apie driežų kilmę, mitybos įpročius, gyvenimo trukmę, paplitimą. Buvo paaiškinta, kodėl negalima imti driežui už uodegos ir kokios gali būti pasekmės.
Visi norintys galėjo paliesti gyvates ir driežus, bei užduoti klausimus edukacinės pamokėlės mokytojui.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Spektakliukas ,,Neliūdėk“

Lapkričio 27 dieną ,,Spindulėlio“ vaikučiai žiūrėjo naujausią ,,Tarškalų“ muzikinį spektaklį ,,Neliūdėk“. Tai auklėjamasis spektaklis, kurio pagrindinė siunčiama žinia yra: nebūk abejingas, jei matai nuliūdusį žmogų. Spektaklio veikėjai pasakojo apie Tarškalų kaimo žmones, kurie gavo kvietimus atvykti į muzikinį festivalį ir karnavalą. Tačiau pakviestieji nemoka groti ir neturi kaukių, bet jie turi gerų draugų. O draugai visada vieni kitiems padeda. Spektaklis skatino vaikų jautrumą, norą padėti kitiems, bei tai, jog turime būti neabejingi ir dėmesingi mus supantiems žmonėms.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Spektaklis – pramoga ,,Kaip meškis ir tigras į darželį ruošėsi“

 

Spalio 18 dieną lopšelio-darželio ,,Spindulėlis“ vaikučiai žiūrėjo teatro studijos ,,Bitė“ spektaklį ,,Kaip meškis ir tigras į darželį ruošėsi“, pagal Janonsch knygą vaikams ,,Panama labai graži“. Tai pasakojimas apie drąsą, draugystę, pažinimo džiaugsmą. Spektaklis buvo apie du draugus meškį ir tigrą. Jie nieko nebijojo, nes drauge buvo labai stiprūs. Meškis stiprus kaip meška, o Tigriukas stiprus kaip tigras. Du draugai ruošėsi keliauti į darželį. Vaikučiai sužinojo, kaip Meškis ir Tigras linksmai ir nuotaikingai ruošėsi į darželį. Spektakliukas labai patiko  vaikučiams, net ir mažiausieji žiūrovai buvo aktyvūs spektaklio
dalyviai.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Sferinis kinas ,,Mažoji abėcėlė“

Rugsėjo 27 dieną vaikučiai žiūrėjo sferinį kiną ,,Mažoji abėcėlė“. Mažieji žiūrovai yra labai imlūs ir turi begale klausimų apie mus supantį pasaulį. Filmuke susipina nepaprasti animacijos vaizdai, muzika ir dainos, tad visą kino seansą vaikų dėmesys buvo sukoncentruotas į nuostabų filmuko siužetą, kuris atsakė į svarbiausius jiems kilusius klausimus apie mus supantį pasaulį. Vaikučiai filmuką galėjo žiūrėti atsisėdę, atsigulę, patogiai įsitaisę sferinio kino palapinėje.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Pažinkime paukščius drauge!

Tikras pavasaris! Šiuo metu girdisi didžiųjų, mėlynųjų zylių, įvairių strazdų tuoktuvinės giesmelės ir genių trelės. Gandrų, kregždučių, pempių ir kitų sparnuočių „atostogos“ šiltuose kraštuose jau senai baigėsi. Su kiekviena diena mūsų šalies miškai ir parkai prisipildo balsų simfonijos.
Gegužės 3 d. mūsų darželyje vyko edukacinė pamokėlė „Inkilų gyventojai“.
Šios pamokos metu žymus Lietuvos ornitologas Gediminas Petkus vaikams rodė daug filmuotos medžiagos bei fotografijų iš paukščių gyvenimo, taip pat mokė vaikus juos atskirti iš išvaizdos ir supažindino su jų elgesio ypatumais.
Ornitologas atsivežė įvairių inkilėlių ne tik paukščiams (zylėms, liepsnelėms, bukučiams, lipučiams, kielėms, musinukėms), bet ir boružėms, drugeliams. Susipažindino su profesionalia įranga paukščiams stebėti – žiūronais ir teleskopu. Po specialisto pamokos vaikai dar ilgai dalinosi įspūdžiais.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Spektakliukas „Beždžionėlės Lulu nuotykiai“

Šiandien kovo 20 dieną vaikučiai žiūrėjo spektakliuką ,,Beždžionėlė Lulu nuotykiai“. Pjesės autorius Vytis Lasys. Bedžionėlė Lulu gyvena džiunglėse ir džiaugiasi nerūpestingu gyvenimu. Tačiau vieną dieną netyčia sutinka profesorių Pelėdauską, kuris paskolina jai savo knygą „Pasąmonės galia“. Knygoje slypi atsakymai kaip atrasti tikrą laimę ir sėkmę ir Lulu bando įvairius veiksmus, kad jai pasisektų. Beždžionėlę pastebi cirko direktorius ponas Gibonas, kuris džiunglėse ieško talentų cirko pasirodymams. Ponas Gibonas įkalba beždžionėlę tapti cirko artiste ir duoda pasirašyti sutartį, kuri užtikrins jai šlovę ir turtus. Ir iš tiesų sėkmė šypsosi. Lulu jau atlieka pasirodymus didžiulei publikai. Bet kuomet nusprendžia išeiti atostogų ir prasideda bėdos. Ponas Gibonas jai draudžia poilsiauti, o pasirodo ir sutartis, kurią Lulu pasirašė, tai įsipareigojimas tarnauti ponui iki gyvenimo pabaigos. Negana to cirko direktorius už nepaklusnumą ją prirakina grandine ir liepia šveisti grindis. Beždžionėlė bando ieškoti profesoriaus knygoje atsakymų kodėl jai nebesiseka ir juos atranda. Staiga atbėga šuo, kuris tikina kad būti prirakintu grandine yra normalu, nes ir jis pats yra prirakinamas, kad neapkandžiotų žmonių tačiau kartais gauna progą palakstyt be grandinių. Lulu įtikina, kad normalu yra būti laisvam ir kad pasaulis daug didesnis nei gali matyti būdamas pririštas. Šuo pasiryžta išgelbėti beždžionėlę ir kartu pabėgti…
Spektaklis moko tikėti sėkme ir nuolat bandyti ją pagauti, tačiau ir būti dėmesingais kiekviename žingsnyje, aklai nepasitikėti kiekvienu sutiktu asmeniu. Taip pat neužriesti nosies kuomet nusišypso laimė. Primena kaip svarbu turėti draugų, nes jie gali padėti, kuomet atrodo, kad išeities nebėra. Priverčia pamąstyti, kad augame skirtingose aplinkose ir įvairius dalykus suprantame skirtingai, tačiau ragina nebijoti siekti tikslų. O taip pat primenama, kokia svarbi yra laisvė.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė