Kategorija: Ugdomosios veiklos grupėse

Žaidimų rytmetis ,,Saulučių“ grupėje

Žaidimas- tai nepakeičiamas vaikystės palydovas. Šių metų balandžio 18 dieną „Saulučių“ grupėje vyko „ Žaidimų rytmetis“. Daug smagių akimirkų veiklos dalyviams suteikė judrūs žaidimai: „Paukšteliai lizdeliuose“, “Kamuolių žaismas“ , lietuvių liaudies žaidimas „Skrido žvirblis per ulyčią “. Taip pat vaikai įveikė kliūčių takelį: perėjo tiltelį, kaštonų pievą, aukštas uolas, akmenuotą taką, perbrido upes, prašliaužė pro tunelį. Vaikams patiko žaisti, judėti, jie jautėsi laimingi

Parengė auklėtoja Vilma Bitinienė

Atvira veikla ,,Saulučių“ grupėje – ,,Pavasaris kalba paukštelių balsu“

Veiklos metu vaikai susipažino su pagrindiniais pavasario požymiais ir sugrįžusiais į Lietuvą paukščiais. Išmoko pirštukų žaidimą apie paukščius. Atlikdami įvairias veiklas, paukščių tema gebėjo įvardinti po keletą jiems būdingų bruožų. Veiklos metu vaikai klausėsi paukščių balsų garso ir vaizdo įrašus, išmoko pirštukų žaidimą apie šiuos paukščius: varną, šarką, gandrą, genį, pempę. Šių paukščių ieškojo plakatuose. Noriai ir kruopščiai dirbo atskirose grupelėse: iš gamtinės medžiagos darė mažus paukštukus ir tupdė į paruoštus lizdus, iš sūrios tešlos formelės pagalba lipdė ančiukus, štampavo paukščiukus medyje, iš rūgties vamzdelių ir pupelių kūrė muzikos instrumentus. Veiklos metu vaikai buvo aktyvūs, drąsūs, noriai atliko įvairias užduotis ir džiaugėsi pasiektais rezultatais.

Parengė vyr. auklėtoja Angelė Stočkienė

Atvira veikla „Varpelių“ grupėje

Kovo 28 d. „Varpelių“ grupėje vyko atvira veikla „Judam, krutam“. Vaikai traukinuku keliavo į pievelę iškylauti. Iškilos metu susipažino su daržovėmis, „gamino“ salotas žaisdami pirštukų žaidimas „Kopūstėlis“. Netikėtai į svečius atkeliavo pelytė, kuri vaikučius išmokė virti košę žaidžiant l. l. d. „Grūdu, grūdu čiulkinėlį“ ir žaidimą „Vyru, vyru košę“. Toliau keliaudami vaikai įveikė kliūčių ruožą, žaidė judrų žaidimą „Katė ir pelės“, piešė, lipdė, štampavo. Vaikai džiaugėsi savo darbeliais ir pasiekimais.

Parengė vyr. auklėtoja Aušra Tamošiūnienė

Veiksmo savaitė be patyčių 2018

Jau devintą kartą ,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ kviečia kiekvieną mūsų nepritarti patyčioms ir jas stabdyti. Mūsų lopšelis-darželis taip pat dalyvavo veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ. Kaip ir kiekvieną dieną su vaikais kalbėjomės apie draugystę, ugdėme vaikų empatiją, gebėjimą ir norą padėti šalia esančiam žmogui. Juk labai svarbu, kad vaikai suvoktų, kad kiekvienas gali suteikti pagalbą draugui. Su vaikais aptarėme kas padeda išvengti konfliktų, pykčių, padeda bendrauti ir kurti gerą grupės atmosferą ir kelia džiugesį.

,,Drugelių“ grupės vaikai sukūrė dėlionę ,,Draugauti gera“. ,,Saulučių“ grupės vaikučiai keliavo ,,Draugystės takeliu“. ,,Bitučių“ grupės vaikai pagamino knygą skirtą savaitei be patyčių. ,,Varpelių“ grupės vaikučiai ‚,sukosi“ draugystės rateliu.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Atvira veikla priešmokyklinėje ,,Bitučių“ grupėje

Kovo 14 d. priešmokyklinėje ,,Bitučių“ grupėje vyko atvira veikla pedagogams. Veiklos tema „Sėklų karalystėje“.
Veiklos tikslas – supažindinti vaikus su įvairiomis sėklomis (saulėgrąžomis, moliūgais, svogūnais, žirniais, pupelėmis) .
Veiklos uždaviniai:

 • Atlikdami užduotis grupelėse, gebės išklausyti kitą nuomonę, derins veiksmus, kartu sieks numatyto tikslo.
 • Atlikę tyrimus gebės padaryti išvadas.
 • Lygindami sėklas gebės sugrupuoti jas pagal nurodytus požymius.

Vaikai veikloje iš duoto pedagogės krepšelio traukė ir vardino įvairias sėklas, jas skaičiavo, rikiavo pagal dydį, spalvą. Susiskirstę į 5 komandas skaičiavo tik tos komandos sėklas ir jas pavaizdavo diagramoje. Vaikai aiškinosi, ko reikia, kad sėklos išdygtų, daigino skirtingų spalvų servetėlėse įvairias sėklas: saulėgrąžas, pupeles, moliūgus, darė išvadas. dainavo dainelę „Lietučio pasaka“. Veiklos pabaigoje vaikai sodino įvairias sėklas, puošė sėklomis plastmasinius kiaušinius. Veiklą stebėję pedagogai buvo sužavėti vaikų kūrybiškumu, iniciatyva ir draugiškumu.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

Kaziuko mugė

Lopšelyje – daželyje ,,Naminukas“ šurmuliavo Kaziuko mugė. Vaikai jai ruošėsi iš anksto: gamino verbas, atvirukus, pinigines, dėžutes, krepšelius, lipdė iš modelino įvairius gaminius, mokėsi šokti šokį „Kiškelis bebėgdams“. Mugės metu ne tik vaikai bet ir jų tėveliai pirko įvairius gaminius, šoko, dalinosi mugės įspūdžiais.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

LIETUVOS 100-tis !

Vasario 16-oji ypatinga šventė darželio pedagogams ir ugdytiniams. Šiai šventei „Varpelių“ grupės vaikučiai ir auklėtojos pradėjo ruoštis iš anksto. Vaikai su auklėtojomis gamino ženkliukus, simbolizuojančius Lietuvos trispalvę, spalvino, aplikavo širdelėmis Lietuvos žemėlapį, klijavo Lietuvos trispalvę. O taip pat skambant lietuvių liaudies muzikai dainavo, šoko, žaidė įvairius liaudies žaidimus.

Parengė ,,Varpelių“ grupės vyr. auklėtoja Aušra Tamošiūnienė

Užgavėnių kaukės

Vasario mėn. 2 d. priešmokyklinėje „Bitučių“ grupėje vyko veikla „Užgavėnių kaukių gamyba.“ Veiklos metu vaikai prisiminė Užgavėnių šventės papročius, išmoko pasigaminti savo Užgavėnių išskirtinę kaukę. Veiklą vedė meno studijos „Spalvų juokas“ darbuotoja Alma Bureikienė. Vaikai veikloje buvo labai aktyvūs, kūrybingi, džiaugėsi savo bei draugų kaukėmis.

Kaukės gaminimo eiga:

 • Naudojame vienkartinę lėkštutę, kurioje iškerpame akis, burną, nosį.
 • Atskirai su lipalu priklijuojame kumpą nosį.
 • Iš tualetinio popieriaus skiautelių gaminame ir klijuojame ant kaukės raukšles kaktoje bei žandus.
 • Išmaišome juodus guašo dažus su baltais ir spalviname kaukę išskyrus žandus ir nosį.
 • Su kita spalva spalviname žandus ir nosį.
 • Iš siūlų ar popierinių juostelių pasigaminame plaukus ir juos prisegame prie kaukės.
 • Iš vilnos pasigaminame antakius ir juos priklijuojame.
 • Kaukės šonuose praduriame skylutes ir pririšame gumytę.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

Kūrybiškumas ir tyrinėjimas ,,Saulučių“ grupėje

Su vaikais, iš įvairių spalvų plastilino, nulipdėme norimus daiktus. Juos sudėjome į stiklainį, kurio dugnas buvo išklotas akmenukais, smėliu, karoliukais. Prie dugno pritvirtinome įvairias šakeles, tada sudėjome nulipdytus daiktus, pripylėme į stiklainį vandens ir užsukome dangteliu. Žiūrėdami į stiklainį matėme padidintą vaizdą. Vaikai džiaugėsi savo darbeliais.

Parengė auklėtoja Angelė Stočkienė.

Sausio 13-osios minėjimas

Sausio 13-ąją – laisvės gynėjų dieną, Vilniaus lopšelio darželio „Naminukas“ bendruomenė paminėjo dalyvaudama visuotinėje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.
Aštuntą valandą ryto visuose darželio languose sužibo žvakių liepsnelės – atminties, vilties ir susikaupimo simbolis. Tyla, ramybe ir pokalbiais buvo pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas.

Parengė vyresnioji auklėtoja Julija Morozienė