Mėnuo: vasario 2018

Vasario 16 –osios šventė ,,Ant Šimtmečio tako“

Vasario 16 –oji, tai valstybinė šventė, Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Šią dieną visi pasipuošę ir šventiškai nusiteikę susirinkome į salę švęsti mūsų gimtinės Lietuvos gimtadienio. Visi giedojome Lietuvos himną, žiūrėjome filmuką apie Lietuvos simbolius. Tai pat vaikai pamatė vaizdinę medžiagą apie Lietuvos regionus, įžymias Lietuvos vietas, Lietuvos pilis, tautinius rūbus. Visi drauge šokome ir dainavome, skyrėme eiles Lietuvai. Emos tėvelis vaizdžiai ir įdomiai papasakojo Lietuvos istoriją.

Iš anksto visi ruošėmės Lietuvos 100. Dėkojame visiems, kas prisijungė prie mūsų darželio projekto ir numezgė geltonos, žalios ir raudonos spalvos juostas, kuriomis papuošėme darželio medžius. Labai Jums ačiū…

Edukacinė veikla ,,Po stiklu“

Vasario 12 dieną vaikai galėjo iš arčiau susipažinti su keliaujančia egzotinių gyvūnų ekspozicija: su milžiniškomis sraigėmis iš Afrikos, driežais, varlytėmis bei kitais gyvūnais. Edukacinės veiklos metu vaikai ne tik pamatė kas gyvena po stiklu, lietė gyvūnus, bet ir sužinojo kuo jie maitinasi, kaip keliauja, kodėl vieni gyvena kartu, o kiti pavieniui. Diskutavo kodėl reikia saugoti gyvūnus, kodėl kiekvienas gyvūnas yra svarbus. Visi šie gyvūnai į mūsų darželį atkeliavo iš Palangos zoologijos sodo.

LIETUVOS 100-tis !

Vasario 16-oji ypatinga šventė darželio pedagogams ir ugdytiniams. Šiai šventei „Varpelių“ grupės vaikučiai ir auklėtojos pradėjo ruoštis iš anksto. Vaikai su auklėtojomis gamino ženkliukus, simbolizuojančius Lietuvos trispalvę, spalvino, aplikavo širdelėmis Lietuvos žemėlapį, klijavo Lietuvos trispalvę. O taip pat skambant lietuvių liaudies muzikai dainavo, šoko, žaidė įvairius liaudies žaidimus.

Parengė ,,Varpelių“ grupės vyr. auklėtoja Aušra Tamošiūnienė

Užgavėnių kaukės

Vasario mėn. 2 d. priešmokyklinėje „Bitučių“ grupėje vyko veikla „Užgavėnių kaukių gamyba.“ Veiklos metu vaikai prisiminė Užgavėnių šventės papročius, išmoko pasigaminti savo Užgavėnių išskirtinę kaukę. Veiklą vedė meno studijos „Spalvų juokas“ darbuotoja Alma Bureikienė. Vaikai veikloje buvo labai aktyvūs, kūrybingi, džiaugėsi savo bei draugų kaukėmis.

Kaukės gaminimo eiga:

• Naudojame vienkartinę lėkštutę, kurioje iškerpame akis, burną, nosį.
  • Atskirai su lipalu priklijuojame kumpą nosį.
  • Iš tualetinio popieriaus skiautelių gaminame ir klijuojame ant kaukės raukšles kaktoje bei žandus.
  • Išmaišome juodus guašo dažus su baltais ir spalviname kaukę išskyrus žandus ir nosį.
  • Su kita spalva spalviname žandus ir nosį.
  • Iš siūlų ar popierinių juostelių pasigaminame plaukus ir juos prisegame prie kaukės.
  • Iš vilnos pasigaminame antakius ir juos priklijuojame.
  • Kaukės šonuose praduriame skylutes ir pririšame gumytę.