Diena: kovo 20, 2017

Spektakliukas „Beždžionėlės Lulu nuotykiai“

Šiandien kovo 20 dieną vaikučiai žiūrėjo spektakliuką ,,Beždžionėlė Lulu nuotykiai“. Pjesės autorius Vytis Lasys. Bedžionėlė Lulu gyvena džiunglėse ir džiaugiasi nerūpestingu gyvenimu. Tačiau vieną dieną netyčia sutinka profesorių Pelėdauską, kuris paskolina jai savo knygą „Pasąmonės galia“. Knygoje slypi atsakymai kaip atrasti tikrą laimę ir sėkmę ir Lulu bando įvairius veiksmus, kad jai pasisektų. Beždžionėlę pastebi cirko direktorius ponas Gibonas, kuris džiunglėse ieško talentų cirko pasirodymams. Ponas Gibonas įkalba beždžionėlę tapti cirko artiste ir duoda pasirašyti sutartį, kuri užtikrins jai šlovę ir turtus. Ir iš tiesų sėkmė šypsosi. Lulu jau atlieka pasirodymus didžiulei publikai. Bet kuomet nusprendžia išeiti atostogų ir prasideda bėdos. Ponas Gibonas jai draudžia poilsiauti, o pasirodo ir sutartis, kurią Lulu pasirašė, tai įsipareigojimas tarnauti ponui iki gyvenimo pabaigos. Negana to cirko direktorius už nepaklusnumą ją prirakina grandine ir liepia šveisti grindis. Beždžionėlė bando ieškoti profesoriaus knygoje atsakymų kodėl jai nebesiseka ir juos atranda. Staiga atbėga šuo, kuris tikina kad būti prirakintu grandine yra normalu, nes ir jis pats yra prirakinamas, kad neapkandžiotų žmonių tačiau kartais gauna progą palakstyt be grandinių. Lulu įtikina, kad normalu yra būti laisvam ir kad pasaulis daug didesnis nei gali matyti būdamas pririštas. Šuo pasiryžta išgelbėti beždžionėlę ir kartu pabėgti…
Spektaklis moko tikėti sėkme ir nuolat bandyti ją pagauti, tačiau ir būti dėmesingais kiekviename žingsnyje, aklai nepasitikėti kiekvienu sutiktu asmeniu. Taip pat neužriesti nosies kuomet nusišypso laimė. Primena kaip svarbu turėti draugų, nes jie gali padėti, kuomet atrodo, kad išeities nebėra. Priverčia pamąstyti, kad augame skirtingose aplinkose ir įvairius dalykus suprantame skirtingai, tačiau ragina nebijoti siekti tikslų. O taip pat primenama, kokia svarbi yra laisvė.

Apkabinkime Žemę

Socialinis projektas taikai ir vienybei Žemėje

Tarptautinė iniciatyva ,,Šokis Žemei”

Kovo 20 diena yra Pasaulinė Žemės diena. Mūsų darželis dalyvauja tarptautinėje iniciatyvoje ,,Šokis žemei”.

Projektas ,,Apkabinkime žemę” – tai bendrumo ir solidarumo su žmonėmis ir Žeme veiksmas. Pirmą kartą šokis žemei buvo sušoktas akcijoje ,,Pažvelk Žemės akimis” 2016 metais Alytaus rotušės aikštėje, kurioje susirinko šio miesto pradinių klasių mokiniai. ,,Apkabinkime Žemę” komandą, šis projektas įkvėpė naujai iniciatyvai. Pasirinkta meno forma (šokis) puikiai suprantama įvairių tautų žmonėms, tai puikus būdas atkreipti žmonių dėmesį į gamtosaugines problemas.

,,Šokio žemei” tikslai:

• Formuoti aplinkosaugines nuostatas ir gamtai palankų elgesį.

• Ugdyti atsakomybę už savo veiksmus sąveikaujant su mus supančia aplinka ir žmonėmis.

• Gilinti vaikų pasaulio vientisumo suvokimą, kad mes vienas su kitu esame daug glaudžiau susiję nei atrodo.

• Formuoti kolektyviškumo įgūdžius.

• Skatinti bendradarbiavimą tarp ugdymo įstaigų, kolektyvų Lietuvoje ir užsienyje.

• Skatinti atkreipti dėmesį į ekologines bei nykstančių gyvybės formų problemas bei ieškoti bendrų aplinkiosaugos sprendimo būdų.

,,Bitučių” ir ,,Drugelių” grupių vaikučiai kartu su meninio ugdymo pedagoge Renata Ciūniene išmoko šokį ir sušoko jį Žemės dienai. Tai dovana mūsų planetai. Su Lietuva kartu šoko Gruzija, Kroatija ir Islandija.