Mėnuo: sausio 2017

Edukacinis užsiėmimas „Roplių pasaulis“

Dar neišblėsus įspūdžiams apie nariuotakojus, 2017 m. sausio 30 d. į lopšelį-darželį atkeliavo pažintinė egzotinių roplių ekspozicija, o mes, visu draugišku būriu, sugužėjome apžiūrėti tų ropojančių ir šliaužiojančių įdomybių.

Edukacinę programą „Roplių pasaulis“ vedė MB „Reptilis“ atstovas Lukas. Jis parodė ir nuotaikingai papasakojo apie tolimųjų kraštų roplius: gyvates, žalčius, driežus, kitus įdomius ir tikrai, toli gražu, ne kasdien matomus gyvūnus. Išradingai atsakė į mūsų smalsuolių pateiktus klausimus.

Edukacinio užsiėmimo metu:

• Buvo pademonstruoti gyvūnai net iš penkių skirtingų žemynų.

• Patvirtinti arba paneigti sklandantys mitai apie roplius.

• Pasidalinta visomis sukauptomis žiniomis šioje srityje per 12 metų.

• Supažindinta su Lietuvos fauna bei papasakota kaip reiktų elgtis sutikus gyvūna gamtoje.

Vaikai ne tik sužinojo daugelį šių roplių gyvenimo paslapčių, kuo jie minta, kur gyvena, kokie jų įpročiai, kai kuriuos roplius galėjo paglosyti ir, ne tik mūsų, bet ir savo nuostabai, darė tai gana aktyviai ir drąsiai.

Parengė Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Rozenbergaitė

Išvyka į Vilniaus ,,Lėlės“ teatrą

Sausio 17 dieną ,,Bitučių“ ir ,,Drugelių“ grupės vaikai vyko į Vilniaus „Lėlės“ teatrą, žiūrėti spektaklio ,,Liūnės nuotykiai“. Tai pasaka apie mažą mergaitę Liūnę, patekusią į paslaptingą salą, kurioje mergaitė patyrė daug nuotykių.
Prieš išvyka vaikai prisiminė elgesio taisykles autobuse ir gatvėje. Aptarė, kaip reikia elgtis teatre.
Važiuodami autobusu vaikai matė Gedimino pilį, M.K. Čiurlionio meno mokyklą, Petro ir Povilo bažnyčią, Neries upę.
Vaikams išvyka labai patiko, buvo dėmesingi ir drausmingi. Teatras ir spektaklis vaikams padarė didelį įspūdį, patiko važiuoti autobusu ir stebėti Vilniaus gatves. Savo įspūdžius vaikai pavaizdavo piešiniuose.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja ir
ikimokyklinio ugdymo pedagogė Aušra Tamošiūnienė

Respublikinis ikimokyklinių ugdymo įstaigų prevencinis projektas „Žaidimai moko“

Ikimokyklinė „Drugelių“ ir priešmokyklinė „Bitučių“ grupės nuo spalio 1d. iki gegužės 1d. dalyvauja respublikiniame ikimokyklinių ugdymo įstaigų prevenciniame projekte „Žaidimai moko“. Projektas skirtas 5 – 6 metų vaikų regimojo suvokimo, erdvės ir laiko suvokimo lavinimui.

Projekto tikslas – žaidimų pagalba lavinti penkiamečių, šešiamečių erdvės ir laiko , regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų, pirštų) judesius.

Pagrindinė projekto veiklos forma – žaidimai.

Projekto uždaviniai:

• Plėsti laiko ir erdvės sąvokas.
  • Lavinti regimąjį suvokimą, vizualinius procesus (gebėjimą atpažinti, skirti, įsiminti matomus vaizdus), smulkiąją motoriką.
  • Gausinti žodyną, tikslinti gramatinę kalbos sandarą.
  • Skatinti ikimokyklinio ugdymo įstaigas įvairinti ugdymo procesą, siekiant geresnės ugdymo kokybės.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

Sausio 13 –osios – Laisvės gynėjų dienos – minėjimas ,,Atmintis gyva, nes liudija”

2017 m. sausio 13 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes, paminėdami Laisvės gynėjų dieną, pagerbdami žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Sausio 13 – osios minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę. Šį rytmetį vaikai klausėsi pasakojimų apie įvykius Lietuvoje kurie vyko 1991 m. sausio 13 d.
Visa darželio bendruomenė pasipuošė pačių pagamintais neužmirštuolių žiedais, kurie simbolizuoja atminimą ir pagarbą tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę.

Auklėtoja Vilma Bitinienė

Sausio 13 – oji – Laisvės gynėjų diena

Sausio 12 d. priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai su pedagoge Danute J. ėjo į Antakalnio kapines, paminėti Laisvės Gynėjų dienos, pagerbti Sausio 13 d. žuvusiuosius. Vaikai ant žuvusiųjų kapų uždegė žvakeles, klausėsi pedagogės pasakojimo apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius, dalinosi savo įspūdžiais.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

Edukacinis projektas „Nariuotakojai darželyje“

Naujieji metai vaikams prasidėjo puikiu ir neįprastu reginiu – 2017 m. sausio 9 d. terariumuose darželio salėje puikavosi daugiau nei dešimties rūšių gyvūnėlių ekspozicija atvykusi iš Palangos zoologijos sodo insektariumo.

Pamokėlės vadovas Edgaras ne tik įdomiai pasakojo, kuo vabzdžiai minta, kur ir kaip gyvena, bet ir parodė: vorų – paukštėdų, vienus didžiausių pasaulio tarakonų, šakelėmis apsimetančių gyvalazdžių, šimtakojų…

Vaikai įdėmiai klausėsi, klausinėjo, apžiūrinėjo. Na, o drąsiausi ir glostė, ir delniukuose laikė. Įspūdžių išliko tiek, kad užteko piešiniams, pokalbiams ir žaidimams.

Edukacinis projektas „Nariuotakojai darželyje“ – vienintelė tokia keliaujanti nuostabiausių nariuotakojų ekspozicija Lietuvoje, gyvuojanti jau trejetą metų.

Edukacinės veiklos metu vaikai ne tik pamatė netradicinius gyvūnus, bet ir sužinojo:

• Kuo jie maitinasi ( žolėdžiai, plėšrūnai, visaėdžiai ).

• Kur gyvena ( medžiuose, ant žemės, urvuose ).

• Kurie gyvena vieni, o kurie grupėmis.

• Aptarė bei palygino jų išvaizdą tarpusavyje ( didelis-mažas-ilgas, trumpas ).

• Skaičiavo kojas ir akis.

• Pakartojo spalvas.

• Pamąstė apie nariuotakojus kenkėjus ir kaip jų išvengti.

• Prisiminė kodėl grįžus iš lauko reikia plautis rankas.

Parengė ikimokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Rozenbergaitė

Trijų Karalių šventė

Sausio 5 d. darželyje vaikai šventė Trijų Karalių šventę. Salėje susirinko visų grupių vaikai. „Drugelių“ grupės vaikai persirengę Trimis Karaliais ir žvaigžde atskubėjo pasveikinti kūdikėlio Jėzaus, ir atnešė dovanų: aukso, miros, smilkalų.
Šia diena ir užsibaigia kalėdinis laikotarpis ir ateina metas atsisveikinti su eglute. Trys Karaliai palydėjo kiekvieną grupę prie eglutės. Vaikai linksminosi, dainavo, šoko, žaidė liaudies žaidimus, deklamavo eiles.

Vyresnioji auklėtoja Aušra Tamošiūnienė