Edukacinis projektas „Nariuotakojai darželyje“

Naujieji metai vaikams prasidėjo puikiu ir neįprastu reginiu – 2017 m. sausio 9 d. terariumuose darželio salėje puikavosi daugiau nei dešimties rūšių gyvūnėlių ekspozicija atvykusi iš Palangos zoologijos sodo insektariumo.

Pamokėlės vadovas Edgaras ne tik įdomiai pasakojo, kuo vabzdžiai minta, kur ir kaip gyvena, bet ir parodė: vorų – paukštėdų, vienus didžiausių pasaulio tarakonų, šakelėmis apsimetančių gyvalazdžių, šimtakojų…

Vaikai įdėmiai klausėsi, klausinėjo, apžiūrinėjo. Na, o drąsiausi ir glostė, ir delniukuose laikė. Įspūdžių išliko tiek, kad užteko piešiniams, pokalbiams ir žaidimams.

Edukacinis projektas „Nariuotakojai darželyje“ – vienintelė tokia keliaujanti nuostabiausių nariuotakojų ekspozicija Lietuvoje, gyvuojanti jau trejetą metų.

Edukacinės veiklos metu vaikai ne tik pamatė netradicinius gyvūnus, bet ir sužinojo:

• Kuo jie maitinasi ( žolėdžiai, plėšrūnai, visaėdžiai ).

• Kur gyvena ( medžiuose, ant žemės, urvuose ).

• Kurie gyvena vieni, o kurie grupėmis.

• Aptarė bei palygino jų išvaizdą tarpusavyje ( didelis-mažas-ilgas, trumpas ).

• Skaičiavo kojas ir akis.

• Pakartojo spalvas.

• Pamąstė apie nariuotakojus kenkėjus ir kaip jų išvengti.

• Prisiminė kodėl grįžus iš lauko reikia plautis rankas.

Parengė ikimokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Rozenbergaitė