Užgavėnės – žiemos šventė

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Užgavėnės – paskutinė žiemos mėnesio diena, per kurią daug valgoma, ypač mėsiškai. L/D ,,Spindulėlis” vaikaučiai su nekantrumu laukė šios dienos. Naudodami įvairias priemones ir medžiagas gamino kaukes. Užgavėnių rytą vaikai į darželį sugužėjo pasipuošę kaukėmis ir nešini vaišėmis. Šią dieną ,,Saulučių” ir ,,Bitučių” grupių vaikučiai kartu su auklėtojomis ir auklėtojų padejėjomis kepė blynus. Vaikai su džiaugsmu ragavo pačių iškeptus blynukus. Tuo užgavėnių šurmulys nesibaigė. Visų grupių vaikučiai susirinko į muzikos sale, kur visi drauge šoko ir dainavo, gąsdino žiemą ir kvietė pavasarį. Užgavėnių nuotaika lydėjo mus visa dieną, visi įsiliejome į šurmulį, pokštus ir žaidimus. Vaikai sužinojo apie žiemos baigties ir pavasario pradžios metą, žiemos palydos ir pavasario sutikimo papročius.